SZTUKA 3D

Magdalena Rutkowska

Masażystka Zwierząt, Artystka, Dziennikarka Radiowa

Witaj w świecie Sztuki 3D

Sztuka to ważny element naszego życia, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. To specyficzny język, którym można przekazać wiele uczuć i emocji w zupełnie inny sposób. Nie zawsze trzeba ją rozumieć. Czasem wystarczy otworzyć się na jej oddziaływanie i pozwolić jej mówić do naszego serca, do naszych tłumionych smutków, przyczajonych radości. Pozwolić jej budzić sentymenty, odkrywać piękno i przeżywać zachwyt światem, który ma nam tak wiele do zaoferowania.

Dla mnie sztuka stała się jedną z dróg do integracji z ludźmi widzącymi. Jestem niewidoma od szóstego roku życia, ale pamiętam wiele barw, odcieni, kształtów, co pozwala mi tworzyć prace w których kolory, przejścia i kontrasty pełnią ważną rolę.

 

Moje trójwymiarowe obrazy to prace o tematach związanych silnie z naturą. Motyle, kwiaty, liście, drzewa, kompozycje florystyczne.

The Muliebrity

3D painting on canvas  -  40 x 50 cm

Butterfly for Agnieszka and Wojtek
The Muliebrity
3D painting on canvas  -  80 x 60 cm

Tworzę także obrazy abstrakcyjne, wyrażające moje emocje, myśli i poglądy.

The architecture of life  - Canvas - abstract 50 x 40 cm

Są również projekty, w których po prostu przedstawiam popularne symbole. Wtedy korzystam ze wzorców wydrukowanych na specjalnym, puchnącym papierze.

Flaga Wielkiej Brytanii
Magdalena w pracowni przygotowując flagę Wielkiej Brytani

Pracując korzystam z różnych narzędzi, dzięki którym mogę zwijać, skręcać, zginać i robić elementy ażurowe z dość grubych pasków papieru.

Magdalena w pracowni - zaijanie na grzebieniu
Magdalena w pracowni - modelowanie na warsztaciku
Praca ze zwijakiem

Potem, dodatkowo modeluję poszczególne kształty palcami i tworzę z nich kompozycje. Tak powstają motywy przyklejane na grubym kartonie lub płótnie.

Modelowanie

Każdy kolor papieru mam w innej, oznaczonej alfabetem Braille’a tubie. Wcześniej polegałam na pojemnikach rozstawionych w określonej kolejności, ale system tub, jaki wymyśliłam, jest wygodniejszy.

System tub do przechowywania prac
System oznaczania pasków

Czasem też wspomagam się elektronicznym detektorem kolorów.

Sprawdzanie detektorem kolorów detali projektów
Sprawdzanie detektorem kolorów pskaów

Mieszkam w Irlandii Północnej, gdzie założyłam firmę Ike Studio. Ike to pierwsza zasada hawajskiej  filozofii Huny, która mówi że świat jest taki jakim go widzisz, za jaki go uważasz. Ten pogląd jest mi bardzo bliski. Uważam, że mamy ogromny wpływ na rzeczywistość wokół nas, na nasze życie i świat.

Magdalena Rutkowska z psem Guardianem
Magdalena Rutkowska, w tle Exotic Bush  - White Paper on black 100,33cm x 80 cm

Niektóre obrazy są złożone nawet z tysięcy elementów i wymagają mnóstwa czasu, precyzji i cierpliwości. Zawsze jednak liczy się efekt końcowy i radość ludzi, którzy oglądają
i kupują moje

prace.

Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością.

Christmas Cards

The Green Energy

Project for Presbyterian Church

The Lanscape 01 - Canvas - 23 x 30 cm The Leaf - White Frame  20 x 25 cm The Fabrics  - Canvas - abstract 25.4 x 30 cm  - pictures vertical
ArtistsDirectory.co.uk Pictify profile Facebook Pinterest linkedin Issuu Portfolio Saatchi Art button http://www.shapeartists.org.uk/artists/magdalena/ http://www.artlyst.com/Magdalena.M.Rutkowska All you - Link