Magdalena Rutkowska

POZYTYWNIK

Masażystka Zwierząt, Artystka, Dziennikarka Radiowa

Tylko w Radiu DHT!

Pozytywnik - audycja wolna od malkontenctwa

Inspirujący ludzie, fascynujące projekty, ciekawe inicjatywy, pomocne technologie, a także porady, pomysły i przemyślenia. Wszystko czym warto się dzielić.

Co drugą niedzielę, między 17 a 19, zaprasza Magdalena Rutkowska

www.radiodht.com

Pozytywnik

Miejsce wolne od malkontenctwa!

Co regulacje unijne faktycznie zmieniły w kwestii testowania kosmetyków na zwierzętach?

Czy kosmetyki bez okrucieństwa są powszechnie dostępne? Czy to produkty na każdą kieszeń? Czy Polska może się pochwalić rodzimymi markami cruelty-free?

W tym wydaniu Pozytywnika Kasia Konopa z PINK MINK Studio pomaga wybrać produkty tak, aby uroda rozkwitała, a zwierzaki nie cierpiały.

Jak się mieszka w domu na kołach? Czy to dobry pomysł na życie dla rodziny? Co z pracą i edukacją dzieci? No i jak przetrwać zimę w kamperze? O tym wszystkim w drugim odcinku pozytywnika opowiadaMonika. Zapraszamy do wysłuchania audycji z naszego radiowego archiwum wszystkich, którzy nie mogli być z nami na żywo. Do usłyszenia za 2 tygodnie!

Dla tych, którzy nie mogli być z nami na żywo prezentujemy pierwsze wydanie Pozytywnika. Na dobry początek Magdalena Rutkowska rozmawia z Kamilem Lesiukiem o tzw. Domach pasywnych. Czym są i jaka jest ich przewaga nad domami tradycyjnymi? O tym dowiecie się, poświęcając nam najbliższe dwie godziny. :)

W naszym radiowym archiwum wylądował właśnie trzeci odcinek pozytywnika, z którego dowiecie się m.in. Czym jest permakultura? Czemu nazywana jest nauką łączenia? Czy w dzisiejszych czasach możliwe jest życie w zgodzie z naturą?

W świat permakultury wprowadzi nas Ben Lazar - wędrowny nauczyciel permakultury, projektant ekosystemowych siedlisk i społeczności, admin strony www.permakultura.edu.pl. Audycję prowadziła Magdalena Rutkowska.

Naturalne budynki to niszowa moda, czy zdrowa, ekologiczna alternatywa dla domów z betonu i przyszłość budownictwa? Czy projektując domy z gliny, słomy, konopii można pozwolić sobie na nowoczesny design, czy raczej króluje tu tradycja? O naturalnym projektowaniu i budowaniu opowiada architektka Magdalena Górska. www.ekodama.pl

Czym jest prawdziwa pewność siebie? Jak możemy ją budować? Jakie metody i techniki mogą być w tym pomocne?

Gościem Magdaleny Rutkowskiej będzie Agnieszka Janicka-Maj - trener mentalny.

https://www.facebook.com/Agnieszka-Janicka-Maj-Trener-Ment…/

Jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę? Kiedy i czym dokarmiać ptaki i wiewiórki? Co zrobić gdy znajdziemy jeża, który przedwcześnie obudził się z zimowego snu?

W najnowszym wydaniu Pozytywnika gościem Magdaleny Rutkowskiej jest Tomasz Jóźwik - lekarz weterynarii, wiceprezes Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi.

 

Ile prawdy tkwi w powiedzeniu, że śpiewać każdy może?

Jak efektywnie pracować nad swoim głosem i dykcją?

Gościem najbliższego Pozytywnika będzie Andrzej Bubiak - twórca nowatorskiej metody kształcenia głosu, właściciel Studia Pro Vox.

www.studioprovox.com

Czym jest NGO? Czemu służy program certyfikacji organizacji pozarządowych? www.certyfikatngo.pl Jakimi inicjatywami NGO warto się zainteresować?

W świat trzeciego sektora słuchaczy Pozytywnika wprowadzają Aleksandra Żórawska - prezes zarządu Fundacji Semper Art www.semper.org.pl i Piotr Jaros - radca prawny, autor bloga www.prawowngo.pl

Na czym polega dogoterapia i kiedy jest pomocna? Jakie cechy musi posiadać psi terapeuta i czy jego rasa ma znaczenie? W jaki sposób szkoli się psa do tej pracy?

O tym wszystkim opowiada Andrzej Niedzielski z Fundacji Ama Canem. www.dogoterapia.org.pl.

Jakie produkty są niezbędnymi składnikami kuchni wegańskiej? Czy łatwo jest przygotowywać potrawy wyłącznie z roślin? Czy wegan też dotyczy świąteczne obżarstwo?

O kuchni wegańskiej, zarówno w wydaniu regionalnym jak też egzotycznym, opowie nam Paweł Ochman, czyli słynny Weganon! www.weganon.pl

Cykl Audycji

Słowiańskie Gawędy

Spokojne niedzielne popołudnie...  Domowik i ubożęta nakarmione... To moment by zaparzyć kubek herbaty z miodem, wygodnie się rozsiąść i włączyć Radio DHT. W audycji Słowiańskie Gawędy,  czekają na ciebie opowieści o codziennym życiu w otoczeniu słowiańskich Bogów i Demonów. To czas dla guseł, mitów, obrzędów, ale także  dla przedstawienia naszego dziedzictwa w świetle nauki, etnografii,  archeologii.  W przybliżeniu rodzimej wiary pomogą nam goście - specjaliści i pasjonaci. Liczymy również na twój głos w audycji. Na twoje opowieści, opinie, sugestie.

Zapraszają Magdalena Rutkowska, Adam Nowak i Mikołaj Jarmakowski.

Magdalena Rutkowska, Adam Nowak, Mikołaj Jarmakowski

NEW