+48 666 9191 36
Bardzo lubię rozmawiać z ludźmi mającymi pasje. Zawsze fascynuje mnie sposób w jaki opowiadają o swoich zainteresowaniach i dokonaniach. Intryguje mnie zagłębianie się w temat, szukanie nowych informacji, poszerzanie wiedzy i sprawdzanie odmiennych perspektyw postrzegania rzeczywistości.
Wszystkich ciekawych świata , w jego różnorodnych aspektach, zapraszam do słuchania moich audycji radiowych.
ZAUFANIE
Jak budować zaufanie do siebie samych i innych osób? Jak odzyskać utracone i kiedy jest to możliwe? Czy ufność to naiwność, szczególnie w biznesie?
Magdalena Rutkowska zaprasza na kolejną audycję z udziałem Agnieszki Janickiej-Maj - trenera mentalnego.
CIAŁOPOZYTYWNOŚĆ
Czy możliwe jest budowanie poczucia własnej wartości bez uwzględniania wyglądu? Jak postrzeganie siebie samych i innych osób wpływa na relacje społeczne? Jak oswajać kompleksy związane z wyglądem nie popadając w skrajność?
Gościniami Magdaleny Rutkowskiej będą Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk - artystka, edukatorka, animatorka kultury, oraz Anna Gierczak - psycholożka, aktywistka. Obie intensywnie działają w Stowarzyszeniu Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom.
LĘKI NASZE POWSZEDNIE
Czym są zaburzenia lękowe? Gdzie szukać pomocy? Co robić podczas kryzysu i ataku paniki? W jaki sposób można wspierać osoby cierpiące na fobie, a czego mówić i robić się nie powinno?
Na pytania Magdaleny Rutkowskiej będą odpowiadali goście ze Stowarzyszenia Animo - Odważ się Żyć: Konrad Jędrosz - prezes oraz Kamila - psycholożka pracująca w stowarzyszeniowym telefonie wsparcia.
www.stowarzyszenieanimo.pl
AI, ROBOTYZACJA I CYBORGIZACJA LUDZKOŚCI
W jakim stopniu sztuczna inteligencja stała się elementemnaszej codzienności, a co nadal pozostaje w sferze SF? ?
Jak AI i roboty mogą nam ułatwiać życie?
Czy w najbliższym stuleciu wszyscy staniemy się cyborgami i jakie zagrożenia technologiczne musimy brać pod uwagę?
O tym wszystkim porozmawiają Magdalena Rutkowska i jej gość Petros Psyllos.
RĘKODZIELNICZE REWOLUCJE
Czym jest współczesne rękodzielnictwo? Na jakie wsparcie mogą liczyć osoby chcące działać w tej branży? W jaki sposób kreować własną markę?
O międzynarodowym projekcie rękodzielniczym opowiedzą Aleksandra Żórawska, Piotr Jaros i Anna Gałczyniak.
ZERO WASTE
Jak żyć i nie śmiecić? Czy to w ogóle możliwe i jak już dziś możemy ograniczyć ilość generowanych odpadów? Co i gdzie wyrzucać? Których produktów używać wielokrotnie, a z czego kompletnie możemy zrezygnować? O życiu zero waste i less waste porozmawiamy z Alicją Korzeniewską - właścicielką Make It Eco. https://www.facebook.com/Make.It.Ecofriendly/
MIASTO PRZYJAZNE MIESZKAŃCOM
Jak zadbać o to, żeby miasto było bezpieczną, zdrową i zwyczajnie przyjemną do życia przestrzenią? Które obszary działań należy zostawić wyłącznie ekspertom, a gdzie powinno się polegać głównie na konsultacjach społecznych?
O mieście rzeczywistym i wymarzonym porozmawiamy z Urszulą Niziołek-Janiak, która od kilkunastu lat intensywnie działa na rzecz Łodzi.
https://www.facebook.com/pg/niziolekjaniak/about/?ref=page_internal
Design dla małych firm
Co to jest identyfikacja wizualna firmy? Czym charatkeryzuje się dobry i skuteczny projekt graficzny? Jakie materiały reklamowe są potrzebne na początku biznesowej drogi, a jakie na późniejszych etapach działalności? Na te i inne pytania Magdaleny Rutkowskiej w pierwszym tegorocznym Pozytywniku odpowiada Mariusz Pacholak.
HEJT
Gdzie przebiega granica między konstruktywną krytyką a hejtem? Czy okoliczności czynią hejtera? Jak reagować na mowę nienawiści i czy da się przekształcić to doświadczenie w coś pozytywnego?
O hejcie powszednim i świątecznym porozmawiamy z Agnieszką Janicką-Maj - trenerem mentalnym.
https://www.facebook.com/Agnieszka-Janicka-Maj-Trener-Mentalny-Animator-Zmiany-1962524020472696/
Jak własnoręcznie przygotowywać kosmetyki? Gdzie szukać sprawdzonych receptur i składników? Czy trzeba zorganizować w domu małe laboratorium, czy kuchenny kącik wystarczy? Na ile można zaszaleć tworząc nowe mikstury?
O mydłach, mazidłach, kulach i pachnidłach Magdalena Rutkowska rozmawia z Izabelą Ryską - biotechnologiem leków.
Kim jest koń? W jaki sposób konie komunikują się między sobą i z nami? Czego możemy się od nich nauczyć i jak zadbać o harmonijną współpracę międzygatunkową?
W niezmiernie ciekawy i wciąż odkrywany świat tych wspaniałych zwierząt wprowadzi nas Dariusz Domagała. Darek zwany jest polskim zaklinaczem koni, od czego sam się intensywnie odżegnuje i nawet powie nam dlaczego.
Dlaczego warto mieć pełne szkło, zamiast pełnego plastiku? Czym są i jak działają związki endokrynnie czynne? Jak łatwo zastępować opakowania oraz inne przedmioty codziennego użytku takimi, które nie zawierają bisfenoli i ftalanów?
Dr Aleksandra Rutkowska ma dla nas pełne garście pożytecznych informacji i o życiu prawdziwym, nie plastikowym rozmawiać będziemy, zatem nie przegapcie najbliższego Pozytywnika!
www.facebook.com/detoxedlifestyle
Kto i dlaczego decyduje się na edukację domową? Czym się ona różni od nauki w szkole? Jakie korzyści i utrudnienia wynikają z takiego rozwiązania?
O edukacji domowej w teorii i praktyce opowiada Anna Chojnowska.
Na czym polega dogoterapia i kiedy jest pomocna? Jakie cechy musi posiadać psi terapeuta i czy jego rasa ma znaczenie? W jaki sposób szkoli się psa do tej pracy?
O tym wszystkim opowiada Andrzej Niedzielski z Fundacji Ama Canem. www.dogoterapia.org.pl.
Czym jest NGO? Czemu służy program certyfikacji organizacji pozarządowych? www.certyfikatngo.pl Jakimi inicjatywami NGO warto się zainteresować?
W świat trzeciego sektora słuchaczy Pozytywnika wprowadzają Aleksandra Żórawska - prezes zarządu Fundacji Semper Art www.semper.org.pl i Piotr Jaros - radca prawny, autor bloga www.prawowngo.pl
Ile prawdy tkwi w powiedzeniu, że śpiewać każdy może?
Jak efektywnie pracować nad swoim głosem i dykcją?
Gościem najbliższego Pozytywnika będzie Andrzej Bubiak - twórca nowatorskiej metody kształcenia głosu, właściciel Studia Pro Vox.
Jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę? Kiedy i czym dokarmiać ptaki i wiewiórki? Co zrobić gdy znajdziemy jeża, który przedwcześnie obudził się z zimowego snu?
W najnowszym wydaniu Pozytywnika gościem Magdaleny Rutkowskiej jest Tomasz Jóźwik - lekarz weterynarii, wiceprezes Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi.
Czym jest prawdziwa pewność siebie? Jak możemy ją budować? Jakie metody i techniki mogą być w tym pomocne?
Gościem Magdaleny Rutkowskiej będzie Agnieszka Janicka-Maj - trener mentalny.
https://www.facebook.com/Agnieszka-Janicka-Maj-Trener-Ment…/
Jakie produkty są niezbędnymi składnikami kuchni wegańskiej? Czy łatwo jest przygotowywać potrawy wyłącznie z roślin? Czy wegan też dotyczy świąteczne obżarstwo?
O kuchni wegańskiej, zarówno w wydaniu regionalnym jak też egzotycznym, opowie nam Paweł Ochman, czyli słynny Weganon! www.weganon.pl
Naturalne budynki to niszowa moda, czy zdrowa, ekologiczna alternatywa dla domów z betonu i przyszłość budownictwa? Czy projektując domy z gliny, słomy, konopii można pozwolić sobie na nowoczesny design, czy raczej króluje tu tradycja? O naturalnym projektowaniu i budowaniu opowiada architektka Magdalena Górska. www.ekodama.pl
Co regulacje unijne faktycznie zmieniły w kwestii testowania kosmetyków na zwierzętach?
Czy kosmetyki bez okrucieństwa są powszechnie dostępne? Czy to produkty na każdą kieszeń? Czy Polska może się pochwalić rodzimymi markami cruelty-free?
W tym wydaniu Pozytywnika Kasia Konopa z PINK MINK Studio pomaga wybrać produkty tak, aby uroda rozkwitała, a zwierzaki nie cierpiały.
W naszym radiowym archiwum wylądował właśnie trzeci odcinek pozytywnika, z którego dowiecie się m.in. Czym jest permakultura? Czemu nazywana jest nauką łączenia? Czy w dzisiejszych czasach możliwe jest życie w zgodzie z naturą?
W świat permakultury wprowadzi nas Ben Lazar - wędrowny nauczyciel permakultury, projektant ekosystemowych siedlisk i społeczności, admin strony www.permakultura.edu.pl. Audycję prowadziła Magdalena Rutkowska.
Jak się mieszka w domu na kołach? Czy to dobry pomysł na życie dla rodziny? Co z pracą i edukacją dzieci? No i jak przetrwać zimę w kamperze? O tym wszystkim w drugim odcinku pozytywnika opowiada Monika. Zapraszamy do wysłuchania audycji z naszego radiowego archiwum wszystkich, którzy nie mogli być z nami na żywo. Do usłyszenia za 2 tygodnie!
Dla tych, którzy nie mogli być z nami na żywo prezentujemy pierwsze wydanie Pozytywnika. Na dobry początek Magdalena Rutkowska rozmawia z Kamilem Lesiukiem o tzw. Domach pasywnych. Czym są i jaka jest ich przewaga nad domami tradycyjnymi? O tym dowiecie się, poświęcając nam najbliższe dwie godziny. :)
Cykl Audycji
Spokojne niedzielne popołudnie... Domowik i ubożęta nakarmione... To moment by zaparzyć kubek herbaty z miodem, wygodnie się rozsiąść i włączyć Radio DHT. W audycji Słowiańskie Gawędy, czekają na ciebie opowieści o codziennym życiu w otoczeniu słowiańskich Bogów i Demonów. To czas dla guseł, mitów, obrzędów, ale także dla przedstawienia naszego dziedzictwa w świetle nauki, etnografii, archeologii. W przybliżeniu rodzimej wiary pomogą nam goście - specjaliści i pasjonaci. Liczymy również na twój głos w audycji. Na twoje opowieści, opinie, sugestie.
Zapraszają Magdalena Rutkowska, Adam Nowak i Mikołaj Jarmakowski.
Słowiańskie Gawędy
Magdalena Rutkowska, Adam Nowak, Mikołaj Jarmakowski
TYFLOPODCAST
Audycja w TYFLO RADIU
Audycje w
Cykl Audycji w
Słowiańska Wiara Dziś
1 audycja
3 audycja
5 audycja
6 audycja
7 audycja
9 audycja
8 audycja
10 audycja
Słuchaj Audycji
2 audycja
4 audycja